Laminant Parke Fiyatları

p005_1_02Laminant Parke Fiyatları Laminat parkelerin doğal ahşap parkelere göre fiyatı oldukça makul düzeylerdedir. Bunun sebebi büyük oranda atık ağaç yan ürünleri kullanılmasıdır. Ancak laminat parkelerin de kendi aralarında fiyat farklılıklarının olduğunu söyleyebiliriz. Üretimden tüketiciye ulaşana kadar geçen aracılardan kaynaklı fiyat farklılıkları bölgesel olarak değişebilir. Fabrikadan alınan laminat parkeler ve ek malzemeler olan şilte ve süpürgeliklerinde maliyete katılması ile fiyatlar artış göstermektedir.

Laminant parke alırken laminant parke fiyatları bir kenera bırakılmalı ve güvenilir satıcılardan alınan ürünlerde garanti ve firma desteğinin olmasına önem verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kalitesiz ürünler ile kısa sürede sağlıksız sonuçlar alabilir ve bu durumda desteği olmayan satıcının ilgisizliği karşınıza çıkabilir.

Peki, ne yapmalı?

Her şeyden önce satıcının, daha önce müşterisi olan kişilerden görüşlerini isteyiniz. Montaj ve satış sonrası ortaya çıkanlar sorunlar karşısında ne gibi tavırları oldu? Bu sorunların çözümü için müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımın olması gerekir. Bir de ürünlerin kalitesi hakkında üretici firma hakkında küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Sektörde kalitesini kabul ettirmiş birkaç firma vardır. Bu firmaların ürünleri ile diğer kalitesini kanıtlamamış ürünler arasında 4-5 liralık farklar vardır. Zaten laminat parke tercihinde ekonomik sebeplerin ağırlıkta olmasını düşünecek olursak, aynı zamanda uzun ömürlü olması gerekir diye de kıyaslama yapabiliriz. Ortaya çıkan fiyat farkını karşılayarak uzun ömürlü laminat parkeyi satın almak daha mantıklı olacaktır.

Laminat parke montajında önemli olan etmenlerden biri, montajı yapacak kişidir. İsteğe bağlı olarak satıcıların kendi servisleri montajı gerçekleştirebilir. Ancak müşteriler, kendi çevrelerinde bu işi yapacak kişiler var ise bu durumu satıcıya bildirip maliyetten düşürebilirler. Ancak unutulmamalı ki uzun yıllar kullanılacak olan parkenin montajı önemsenmesi gerek bir unsurdur. Gerekirse aradaki farkı karşılayarak bu işi iyi yapan kişilere de yaptırabilirsiniz.

Son olarak, müşteri olduğunuzu ve laminat parke alırken bunu para karşılığı yaptığınızı unutmayınız. Maliyeti düşüreceğim diye kısa ömürlü ve darbelere karşı dayanıksız ürünlerden almamanızı tavsiye ederiz. Piyasada işini iyi yapan satıcıların ve kaliteli ürünler sunan fabrikaların garantili ürünlerini tercih etmeniz, başınız ağrımadan uzun yıllar kullanabileceğiniz rahat bir ortam kurmanızı sağlar.

p003_1_00


× WhatsApp İletişim