Laminant Parke Hakkında

floorpan_animation1. Overlay: Üstün nitelikli, aşınmaya ve çizilmeye dayanıklı yüzey koruyucudur.
2. Dekor Kağıdı: Parlak görünümü etkileyici, gözenekleri doğal görünümlüdür.
3. HDF : E1 normuna göre üretilmiş, sağlam, yüksek basınca karşı dirençli taşıyıcı levha.
4. Balans Kağıdı: Nem ve çarpılma önleyici.

 

laminant-parke-dosuyoruz-1097696Laminat parke, tam olarak ağaç olmayan, ağacın yan ürünlerinden oluşan ürünlerin preslenerek MDF veya HDF dediğimiz sentetik ürünlerden oluşan parkelerdir. Yüzer sistem olarak döşenir. Tercih sebebi olarak önemli ölçüde fiyatının düşük ve uygulamadaki sürenin az bir süreçte gerçekleşmesidir.

Laminat parkenin ilk avantajlarından birisi sökülüp tekrar uygulanabilir ve hızlı montaj sürecidir. Satın aldıktan sonra bir gün içerisinde herhangi bir bekletme sürecine girilmeden ve içeride eşyalarla birlikte zahmetsizce döşenebilir. Laminat parkelerde kanserojen maddeler içermemesi için gerekli E1 Standardı bulunur.

Laminat parkeler çizilmeler ve darbelere karşı oldukça dayanıklı ürünlerdir. Sigara ve benzeri ateşli şeylerden etkilenmezler. Son yıllarda gelişen teknoloji ile laminat parkelerin kalitesi artış göstermektedir. Trafiği yoğun olan sinemalarda, lokantalarda veya benzer işyerlerinde kullanımında oldukça kaliteli sonuçlar almak mümkün hale gelmiştir.

Nemli bezlerle silinebilir. Ancak nemli silinmeden sonra mutlaka kuru bezle üzerinden geçilmelidir. Ayrıca leke tutmayan laminat parkeler, güneş ışığından etkilenmezler.
Renk seçenekleri üzerindeki katmanlar ile sağlanır ve oldukça fazladır. İstenilen ağacın rengine veya desenine uygun seçenekler için birçok alternatif mevcuttur.

Sistre ve cila gibi bakım uygulamaları gerektirmez. Parkeler arasındaki açılmalar, montajı sırasında uzman ellerde gerçekleşmiş ve kusursuza yakın ise yok denecek kadar azdır. Açılmaların olmaması için mutlaka işin ehli kişilere laminat parke montajı yaptırılmalıdır. Mantar şilte, kapron veya köpük ürünleri ile birlikte ısı ve ses izolasyonu sağlanmaktadır. Ayrıca laminat parke, alttan ısıtmalı sistemlerde de uygunluk göstermektedir. Ancak bu uyumluluk için üretici firmanın bunu belirtmiş olması gerekmektedir. Bunun için bizimle veya ürünün belgeleri arasından bu olurla ilgili bilgilere ulaşılabilir.

Dezavantajlarına bakılacak olunursa en büyük eksiklik olarak üzerinde yürürken topuk seslerinin kötü bir şekilde yansıması olarak söylenebilir. Ancak modern teknolojinin bu sorun hakkındaki çözümleri mevcuttur. Son yıllarda üretilen laminat parkelerde bu sorunun çözülmeye başlandığı görülmektedir.

Laminat parkeler, ahşap parkelere göre yeteri kadar doğal bir görünüm oluşturamazlar. Doğal olmayan, yan ürünlerden oluşmasından kaynaklı bu eksikliği gidermek için üreticiler özgün ürünler sunmaktadırlar.
Montajdan önce zeminin düz olması ve hatasız olmasına dikkat edilmelidir. Bu tür sorunlar neticesinde ortaya çıkacak problemler, ahşap parkelere oranla daha can sıkıcı haller alabilmektedir.
Sonuç olarak laminat parkenin tercih sebebi her şeyden önce ekonomiktir. Ancak kendi aralarında da kaliteden söz etmek mümkündür. Kaliteli ürünlerin tercih edilmesi ve montajında işin uzmanı ve tecrübeli ustaların yapması daha uzun süre sorunsuz kullanmayı sağlar.

Parkede Zeminin Önemi

Parkelerinizi uzun ömürlü kullanabilmeniz için zeminin düzgünlüğü ve sağlamlığı çok önemlidir zemin şap ise kumlanma yapmaması ve darbelerde ezilmemesi çok önemlidir. Eğer bu sıkıntılar şapınızda mevcutsa yeniden şap atılması gerekmektedir. Aksi takdirde kumlanmadan dolayı çıtırtılar olacak ve eğimden dolayıda esnemeler olacaktır. Bunlar çok rahatsız edici durumlardır. O yüzden döşeme yapılmadan önce mutlaka kontrol edilmesinde fayda vardır. Zemindeki eğrilikler ve çukurlarda döşemede önemli bir etkendir. düzeltilmez ise laminatlar zamanla kilit yerlerinden kırılabilir. 1-2 mm ye kadar altına serilen şilte bu çökmeleri bir nebze giderebilir fakat daha fazlası için düzeltme yapmak gereklidir. sağlam ve düzgün bir zemin elde etmek için en pratik çözüm self-leviling şapıdır. çabuk kuruyan(yaklaşık 1 gün) ve kolaylıkla düzgünleştirilebilen(kendiliğinden yayılan) bir yapıya sahiptir. belki kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş değil(bir usta yardımı gerekli) ama en hızlı çözümdür.

Laminant Parke Fiyatları

p005_1_02Laminant Parke Fiyatları Laminat parkelerin doğal ahşap parkelere göre fiyatı oldukça makul düzeylerdedir. Bunun sebebi büyük oranda atık ağaç yan ürünleri kullanılmasıdır. Ancak laminat parkelerin de kendi aralarında fiyat farklılıklarının olduğunu söyleyebiliriz. Üretimden tüketiciye ulaşana kadar geçen aracılardan kaynaklı fiyat farklılıkları bölgesel olarak değişebilir. Fabrikadan alınan laminat parkeler ve ek malzemeler olan şilte ve süpürgeliklerinde maliyete katılması ile fiyatlar artış göstermektedir.

Laminant parke alırken laminant parke fiyatları bir kenera bırakılmalı ve güvenilir satıcılardan alınan ürünlerde garanti ve firma desteğinin olmasına önem verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kalitesiz ürünler ile kısa sürede sağlıksız sonuçlar alabilir ve bu durumda desteği olmayan satıcının ilgisizliği karşınıza çıkabilir.

Peki, ne yapmalı?

Her şeyden önce satıcının, daha önce müşterisi olan kişilerden görüşlerini isteyiniz. Montaj ve satış sonrası ortaya çıkanlar sorunlar karşısında ne gibi tavırları oldu? Bu sorunların çözümü için müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımın olması gerekir. Bir de ürünlerin kalitesi hakkında üretici firma hakkında küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Sektörde kalitesini kabul ettirmiş birkaç firma vardır. Bu firmaların ürünleri ile diğer kalitesini kanıtlamamış ürünler arasında 4-5 liralık farklar vardır. Zaten laminat parke tercihinde ekonomik sebeplerin ağırlıkta olmasını düşünecek olursak, aynı zamanda uzun ömürlü olması gerekir diye de kıyaslama yapabiliriz. Ortaya çıkan fiyat farkını karşılayarak uzun ömürlü laminat parkeyi satın almak daha mantıklı olacaktır.

Laminat parke montajında önemli olan etmenlerden biri, montajı yapacak kişidir. İsteğe bağlı olarak satıcıların kendi servisleri montajı gerçekleştirebilir. Ancak müşteriler, kendi çevrelerinde bu işi yapacak kişiler var ise bu durumu satıcıya bildirip maliyetten düşürebilirler. Ancak unutulmamalı ki uzun yıllar kullanılacak olan parkenin montajı önemsenmesi gerek bir unsurdur. Gerekirse aradaki farkı karşılayarak bu işi iyi yapan kişilere de yaptırabilirsiniz.

Son olarak, müşteri olduğunuzu ve laminat parke alırken bunu para karşılığı yaptığınızı unutmayınız. Maliyeti düşüreceğim diye kısa ömürlü ve darbelere karşı dayanıksız ürünlerden almamanızı tavsiye ederiz. Piyasada işini iyi yapan satıcıların ve kaliteli ürünler sunan fabrikaların garantili ürünlerini tercih etmeniz, başınız ağrımadan uzun yıllar kullanabileceğiniz rahat bir ortam kurmanızı sağlar.

Kapron

p006_1_00PARKE ALTI KÖPÜK LEVHA Kapron ses ve ısı izolasyonu istenen problemli yerlerde müşterinin ihtiyacını karşılayan cazip fiyatlı bir ürün olarak tamamen parke sektörüne özel üretilmiştir. Ses izolasyonu açısından bütün ürünlerimizde aynı değerleri sağlamasına rağmen ısı izolasyonu açısından Kapron PK 6, Kapron PK 3’ e göre daha üstün performans sergilemektedir. Kapron tamamen geri dönüştürülebilir. malzeme içinde yoğunluk oranlarımız 40 kg/m3 olup yapılan deneyler sonucunda elde edilmiş olan optimum yoğunluk ve kalınlık oranları tespit edilmiştir. Aksi takdirde malzemenin taşıması uygulaması ve uygulama sonrası bölümlerinde problem yaşanabilmektedir. Şöyle ki; ses izolasyonun sağlanamaması, uygulama yapılırken malzemenin toleranslar haricinde fiziksel deformasyona uğraması, su buharı ve nem karşısındaki direnç azalması başlıca sebeplerdir. Mesela malzeme sert olursa yürüme sesi izolasyonu yapılamıyor, uygulama esnasında yüzey formunu almak isterken kırılıyor. Malzeme çok yumuşak olursa aşağıya geçen ses miktarı artıyor ve malzeme uygulama esnasında haddinden fazla eziliyor ve üstüne yük aldığı zaman da parke ek yerlerinde açma yapıyor.

Kapron’un kalınlığı yine tadilat projeleri ve sektördeki parke kalınlıklarına göre tespit edilmiştir. Parke döşenecek zemin ile diğer uygulama yapılmış taş, seramik, halı döşenmiş zeminler arasında kot farkı oluşturmaması için Kapron ses ve ısı izolasyonu istenen problemli yerlerde müşterinin ihtiyacını karşılayan cazip fiyatlı bir ürün olarak tamamen parke sektörüne özel üretilmiştir. Ses izolasyonu açısından her iki ürünümüzde aynı değerleri sağlamasına rağmen ısı izolasyonu açısından Kapron PK 6 Kapron PK 3’ e göre daha üstün performans sergilemektedir. Kapron tamamen geri dönüştürülebilir bir ürün olup çevre ile dosttur. Ayrıca parke uygulamasını engelleyen pürüzlü yüzeyleri alternatif tipleri sayesinde ortadan kaldırarak düzgün yüzeyler oluşturur. Uzun zaman içerisinde Kapron üstün basma mukavemetleri nedeni ile zaman içerisinde deforme olmayıp sağlam bir zemin olarak çalışır. Bu özelliğinden dolayı ağır trafik şartları altında parke döşemek için ideal bir altyapı oluşturur. Kapron darbe sesi izolasyonun haricinde üstünde yürüme esnasında meydana gelen ses içinde izolasyon sağlayarak sessiz ortamlar oluşturmaktadır. Kapron kapalı hücre yapısı sayesinde sudan zarar görmemektedir. Ürünümüzün tek dezavantajı ise ısı izolasyonu özelliğinden dolayı yerden ısıtma sistemlerinin üzerinde kullanılamamasıdır.

Laminat Parkenin Avantajları

p007_1_01Üzerinde ayakkabı ile yürünebilir.

Çizilmez, ezilmez. Ev ve büro mobilyalarına karsı dayanıklıdır.

Darbelere dayanıklıdır

Leke tutmaz.

Rengi solmaz. Günes ısıgından etkilenmez.

Anti-statiktir. Toz tutmaz.

Anti alerjiktir.

Evde kullanılan kimyasallara karsı dayanıklıdır.

Kolay temizlenir.

Sigara, puro atesinden etkilenmez.

Yerden ısıtmalı sistemlerde güvenle kullanılabilir.

Yüzer sistem bir döseme malzemesidir.

Çok kolay monte edilir.

Bakımı çok kolaydır. Elektrikli süpürge ile süpürülüp nemli bezle silinir.

Sistire cila gerektirmez.

p003_1_00


× WhatsApp İletişim